Ek Ders Hesaplama
Donem Seçimi
Hesaplanan Ay seçimi
Unvan Seçimi
Son Mezun Olunan Eğitim Kademesi
Gündüz Saati Ders Toplamı
Gece Saati Ders Toplamı
Nöbet Görevi
Ek Ders Yerine Geçen Yönetim Görevi
Gündüz Örgün Eğitim Ders Saati Toplamı
Gece Örgün Eğitim Ders Saati Toplamı
İkinci Öğretim Ders Saati Toplamı
Damga vergisi İstisnası Tutarı
TL
Gelir Vergisi İstisnası Tutarı
TL
İYEP Ek Ders Saatleri
Egzersiz / Belleticilik Ek Ders Saatleri
Özel Öğretim Ek Ders Saatleri
Takviye Kursu Ders Saatleri
Sınav Görevleri
Gelir Vergisi Oranı
Bilgi Notu
Buradaki veriler tamamıyla bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Bilgilerinin yanlış girilmesinden veya sistemde yaşanabiecek sorunlardan dolayı olaşan yanlış hesaplamalardan ve sitede yer alan bilgilerden dolayı sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Site ile ilgili karşılaştığınız sorunları Destek Talepleri bölümünden bize iletebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede site ile ilgili sorunların çözümü gerçekleştirilecektir.
Öğretmen ünvanı ile çalışan kullanıcılarımızın ek ders hesaplamlarında bilgi girişlerinin doğru yapılması önem arz etmektedir. 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren uygulanmaya konulan damga vergisi ve gelir vergisi istisnası tutarının doğru belirtilmesi program hesaplama sonucunun doğruluk oranını yükseltecektir.
Gündüz ek ders saati alanına hafta içi 18:00'dan önce Gece ek ders saati hafta içi 18:00'dan sonra ve hafta sonu yapılan dersleri kapsamaktadır.
Alan / Bölüm ve atölye / laboratuvar şeflikleri, işletmelerde beceri eğitimi, sınav, belleticilik, staj, sosyal kişilik hizmetleri, hazırlık planlama vb. ücretler gündüz ücreti olarak değil ek ders yerine geçen yönetim görevi kapsamında değerlendirilmektedir.
Nöbet saati alanına haftada 3 saati geçmeemk üzere fiilen yerine getirilen nöbet görevine ait saat bilgisi girişi yapılacaktır.
Yüksek Lisans ve Doktora programlarını tamamlayan öğretmenlere fiilen girdikleri yüzyüze dersler için ek ders ücretleri yüksek lisans için yüze 7 doktora yapan öğretmenler için yüzde 20 artırımlı ödenmektedir.
Ek Ders hesaplanan aydan sonraki ayda muhasebeleşecek ise damga vergisi ve gelir vergisi istisnası alanına sıfır veya ilgili vergi istisnasından yararlanılan tutar varsa girilmeledir.
Görev yapılan aylar verisine ait herhangi bir bilgi girişi yapılmaması; program tarafından hesaplama yapılan aya kadar görev yapılmış olarak değerlendirilecektir. Damga vergisi ve gelir vergisi oranları bu duruma göre değerlendirilecektir.
Öğrgün Eğitim gündüz ve gece saatlerinde yapılan ders görevlerini ilgili alanlara girebilirsiniz. İkinci öğretim oranı 3.2 olarak hesaplanmıştır.
Gelir vergisi oranının doğru girilmesi hesaplama sonucunun doğruluğunu artıracaktır.
Sitemizde yayınlanan kurs planı içerikleri, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Modüler Programları ve MEGEP Modülleri ile hazırlanmıştır.