Alanlar
Müzik ve Gösteri Sanatları Alanına Ait Program Listeleri
# Plan Hazırla Program Adı Program Süresi
1 Plan Talep Asma Davul Eğitimi144 Saat
2 Program Bilgisi Bağlama (Bozuk Düzen)180 Saat
3 Program Bilgisi Bağlama Eğitimi (Bağlama Düzeni)300 Saat
4 Program Bilgisi Bendir Eğitimi240 Saat
5 Program Bilgisi Boru-Trampet Takımı Eğitimi150 Saat
6 Program Bilgisi Cümbüş Eğitimi252 Saat
7 Program Bilgisi Darbuka Eğitimi200 Saat
8 Program Bilgisi Drama120 Saat
9 Program Bilgisi Gitar Eğitimi (Popüler Gitar)320 Saat
10 Plan Talep Güzel Sanatlara Hazırlık (Müzik)232 Saat
11 Plan Talep Hafif Düzeyde Zihinsel Engeli Olan Bireyler İçin Drama162 Saat
12 Program Bilgisi Kabak Kemane Eğitimi350 Saat
13 Plan Talep Karagöz Sanatçısı (Hayali) Eğitimi373 Saat
14 Plan Talep Keman Eğitimi (Batı Müziği)240 Saat
15 Plan Talep Kemençe Eğitimi (Görele Kemençesi)300 Saat
16 Program Bilgisi Klarnet Eğitimi164 Saat
17 Program Bilgisi Klasik Danslar72 Saat
18 Plan Talep Klasik Gitar Eğitimi240 Saat
19 Plan Talep Kudüm Eğitimi180 Saat
20 Program Bilgisi Mehter Takımı Eğitimi504 Saat
21 Program Bilgisi Modern Danslar298 Saat
22 Program Bilgisi Ney Eğitimi256 Saat
23 Program Bilgisi Org Eğitimi96 Saat
24 Plan Talep Özel Eğitime İhtiyacı Olan Bireyler İçin Ses Eğitimi464 Saat
25 Program Bilgisi Pantomim270 Saat
26 Program Bilgisi Piyano Eğitimi 1232 Saat
27 Program Bilgisi Piyano Eğitimi 2232 Saat
28 Program Bilgisi Piyano Eğitimi 3232 Saat
29 Program Bilgisi Piyano Eğitimi 4232 Saat
30 Program Bilgisi Piyano Eğitimi 5232 Saat
31 Program Bilgisi Piyano Eğitimi 6232 Saat
32 Program Bilgisi Piyano Eğitimi 7232 Saat
33 Program Bilgisi Piyano Eğitimi 8232 Saat
34 Plan Talep Salon Dansları72 Saat
35 Program Bilgisi Selanik Mübadilleri Yöresi Halk Oyunları250 Saat
36 Plan Talep Semah Eğitimi264 Saat
37 Plan Talep Semazen Eğitimi120 Saat
38 Plan Talep Ses Eğitimi322 Saat
39 Plan Talep Tulum Eğitimi140 Saat
40 Program Bilgisi Türk Halk Müziği Eğitimi Seviye-1252 Saat
41 Program Bilgisi Türk Halk Müziği Eğitimi Seviye-2252 Saat
42 Program Bilgisi Türk Halk Müziği Eğitimi Seviye-3252 Saat
43 Program Bilgisi Türk Halk Müziği Eğitimi Seviye-4252 Saat
44 Plan Talep Türk Halk Müziği Garip Ayağı ve Repertuvar Eğitimi256 Saat
45 Plan Talep Türk Halk Müziği Hüseyni Ayağı ve Repertuvar Eğitimi256 Saat
46 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Adana Yöresi200 Saat
47 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Adıyaman Yöresi200 Saat
48 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Afyonkarahisar Yöresi200 Saat
49 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Ağrı Yöresi Erkek Barları180 Saat
50 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Ağrı Yöresi Halaylar180 Saat
51 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Aksaray Yöresi240 Saat
52 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Amasya Yöresi200 Saat
53 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Ankara Yöresi160 Saat
54 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Ankara Yöresi (Kadın)160 Saat
55 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Ankara Yöresi Seymen160 Saat
56 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Antalya Yöresi200 Saat
57 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Ardahan Yöresi200 Saat
58 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Artvin Yöresi200 Saat
59 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Aydın Yöresi240 Saat
60 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Balıkesir Yöresi220 Saat
61 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Balıkesir Yöresi Erkek Oyunları220 Saat
62 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Balıkesir Yöresi Kadın Oyunları220 Saat
63 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Bartın Yöresi240 Saat
64 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Batman Yöresi200 Saat
65 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Bayburt Yöresi240 Saat
66 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Bilecik Yöresi240 Saat
67 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Bingöl Yöresi220 Saat
68 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Bitlis Yöresi180 Saat
69 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Bolu Yöresi180 Saat
70 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Burdur Yöresi (Erkek Oyunları)200 Saat
71 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Burdur Yöresi (Kadın Oyunları)200 Saat
72 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Bursa Keles Yöresi240 Saat
73 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Bursa Yöresi240 Saat
74 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Çanakkale Yöresi (Erkek)240 Saat
75 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Çanakkale Yöresi (Kadın)200 Saat
76 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Çankırı Yöresi160 Saat
77 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Çorum Yöresi160 Saat
78 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Denizli Yöresi220 Saat
79 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Diyarbakır Yöresi (Erkek Oyunları)180 Saat
80 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Diyarbakır Yöresi (Kadın Oyunları)160 Saat
81 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Diyarbakır Yöresi (Karma Oyunları)200 Saat
82 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Edirne Yöresi240 Saat
83 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Elazığ Yöresi200 Saat
84 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Erzincan Yöresi Erkek Barları200 Saat
85 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Erzincan Yöresi Kadın Barları200 Saat
86 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Erzurum Yöresi Erkek Barları240 Saat
87 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Erzurum Yöresi Kadın Oyunları200 Saat
88 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Eskişehir Yöresi Erkek Oyunları160 Saat
89 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Eskişehir Yöresi Kadın Oyunları160 Saat
90 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Gaziantep Yöresi240 Saat
91 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Giresun Yöresi240 Saat
92 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Giresun Yöresi Görele240 Saat
93 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Gümüşhane Yöresi240 Saat
94 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Hakkâri Yöresi180 Saat
95 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Hatay Yöresi240 Saat
96 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Iğdır Yöresi200 Saat
97 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Isparta Yöresi220 Saat
98 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları İzmir Yöresi (Erkek)240 Saat
99 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları İzmir Yöresi (Kadın)240 Saat
100 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları İzmir Yöresi (Karma)240 Saat
101 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kahramanmaraş Yöresi200 Saat
102 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kahramanmaraş Yöresi Erkek Oyunları240 Saat
103 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Karaman Yöresi160 Saat
104 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kars Yöresi200 Saat
105 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kars Yöresi Kafkas200 Saat
106 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kastamonu Yöresi240 Saat
107 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kayseri Yöresi160 Saat
108 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kilis Yöresi180 Saat
109 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kırıkkale Yöresi160 Saat
110 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kırklareli Yöresi200 Saat
111 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kırşehir Yöresi140 Saat
112 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Konya Yöresi180 Saat
113 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kütahya Yöresi Erkek220 Saat
114 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Kütahya Yöresi Kadın220 Saat
115 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Malatya Yöresi200 Saat
116 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Manisa Yöresi140 Saat
117 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Mardin Yöresi240 Saat
118 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Mersin Yöresi Anamur240 Saat
119 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Mersin Yöresi Mut240 Saat
120 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Mersin Yöresi Silifke240 Saat
121 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Mersin Yöresi Tarsus240 Saat
122 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Muğla Yöresi (Erkek)240 Saat
123 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Muğla Yöresi (Kadın)200 Saat
124 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Muğla Yöresi Bodrum240 Saat
125 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Muğla Yöresi Fethiye240 Saat
126 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Muş Yöresi240 Saat
127 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Nevşehir Yöresi200 Saat
128 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Niğde Yöresi240 Saat
129 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Ordu Yöresi240 Saat
130 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Osmaniye Yöresi200 Saat
131 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Rize Yöresi240 Saat
132 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Sakarya Yöresi Erkek Oyunları200 Saat
133 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Sakarya Yöresi Kadın Oyunları200 Saat
134 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Samsun Yöresi240 Saat
135 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Şanlıurfa Yöresi180 Saat
136 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Siirt Yöresi160 Saat
137 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Sinop Yöresi200 Saat
138 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Sivas Yöresi Erkek Oyunları180 Saat
139 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Sivas Yöresi Kadın Oyunları180 Saat
140 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Şırnak Yöresi200 Saat
141 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Tekirdağ Yöresi240 Saat
142 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Tekirdağ Yöresi Erkek Oyunları240 Saat
143 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Tokat Yöresi240 Saat
144 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Trabzon Yöresi Erkek Oyunları240 Saat
145 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Trabzon Yöresi Kadın Oyunları240 Saat
146 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Tunceli Yöresi200 Saat
147 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Uşak Yöresi240 Saat
148 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Van Yöresi180 Saat
149 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Yozgat Yöresi160 Saat
150 Program Bilgisi Türk Halk Oyunları Zonguldak Yöresi180 Saat
151 Plan Talep Türk Sanat Müziği Buselik Makamı ve Repertuvarı Eğitimi80 Saat
152 Plan Talep Türk Sanat Müziği Çargâh Makamı ve Repertuvarı Eğitimi64 Saat
153 Plan Talep Türk Sanat Müziği Eğitimi Seviye-1252 Saat
154 Plan Talep Türk Sanat Müziği Eğitimi Seviye-2252 Saat
155 Plan Talep Türk Sanat Müziği Eğitimi Seviye-3252 Saat
156 Plan Talep Türk Sanat Müziği Eğitimi Seviye-4252 Saat
157 Plan Talep Türk Sanat Müziği Hicaz Makamı ve Repertuvarı Eğitimi80 Saat
158 Plan Talep Türk Sanat Müziği Hüseyni Makamı160 Saat
159 Plan Talep Türk Sanat Müziği Hüzzam Makamı ve Repertuvarı Eğitimi64 Saat
160 Plan Talep Türk Sanat Müziği Karcığar Makamı160 Saat
161 Plan Talep Türk Sanat Müziği Kürdi Makamı ve Repertuvarı Eğitimi64 Saat
162 Plan Talep Türk Sanat Müziği Kürdili-Hicazkâr Makamı ve Repertuvarı Eğitimi64 Saat
163 Plan Talep Türk Sanat Müziği Mahur Makamı ve Repertuvarı Eğitimi64 Saat
164 Plan Talep Türk Sanat Müziği Muhayyer Kürdi Makamı ve Repertuvarı Eğitimi80 Saat
165 Plan Talep Türk Sanat Müziği Nihavent Makamı ve Repertuvarı Eğitimi80 Saat
166 Plan Talep Türk Sanat Müziği Rast Makamı ve Repertuvarı Eğitimi80 Saat
167 Plan Talep Türk Sanat Müziği Segâh Makamı ve Repertuvarı Eğitimi64 Saat
168 Plan Talep Türk Sanat Müziği Suzinak Makamı160 Saat
169 Plan Talep Türk Sanat Müziği Temel Eğitimi96 Saat
170 Plan Talep Türk Sanat Müziği Uşşak Makamı ve Repertuvarı Eğitimi80 Saat
171 Plan Talep Ut Eğitimi320 Saat
172 Plan Talep Uygulamalı Tiyatro200 Saat
173 Plan Talep Yan Flüt (Batı Müziği) Eğitimi232 Saat
174 Plan Talep Zihinsel Engelliler Mehter Takımı600 Saat
175 Plan Talep Zurna Eğitimi144 Saat
Sitemizde yayınlanan kurs planı içerikleri, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Modüler Programları ve MEGEP Modülleri ile hazırlanmıştır.